Pages - Menu

12 maja 2019

Dlaczego mój podkład oksyduje?Jednym z największych problemów z jakim borykamy się my kobiety w makijażu to oksydujący się podkład. Kiedy podkład się utlenia, ciemnieje i odcina się od Naszego koloru skóry. Na oksydacje podkładu możemy znaleźć dużo przyczyn.
Podkład może wchodzić w reakcję z twoim kremem, nieodpowiednim oczyszczaniem skóry czy nawet z bazą która nakładamy by utrwalić Nasz podkład.. Warto też przed aplikacją podkładu poczekać na to, aby krem dobrze się wchłonął. Jeśli Twoja skóra nadmiernie produkuje sebum (świecisz się), to musisz wiedzieć: sebum wpływa na podkład nałożony na twarz. Podkład może ciemnieć i szarzeć. To że jednym podkład może się wydawać wspaniały, może być długo trwały i może nie zmieniać koloru, nie oznacza to że będzie on idealny dla Ciebie. Każda cera jest inna, każda cera reaguję inaczej na dane składniki. Nie możemy przewidzieć tej reakcji dopóki nie spróbujemy danego podkładu. Jeśli Twój podkład zmienia kolor upewnij się, że Twoja skóra jest odpowiednie przygotowana.  Naprawdę warto zwrócić uwagę na pielęgnacje Naszej twarzy. Jeśli to nie pomaga, to spróbuj nakładać podkład inny krem. Zauważ, czy po zmianie kremu problem zniknie. A jeśli dalej borykasz się z ciemniejącym podkładem po prostu go wyrzuć.Trafiłaś na produkt który kompletnie nie pasuje do Twojej skóry.

Więcej na temat kosmetyczny znajdziecie na moim kanale.

9 komentarzy:

 1. Uświadomiłas mnie, bo szczerze mówiąc nie miałam pojęcia dlaczego czasami podkład mi ciemnieje�� ciekawy artykuł ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo cenne informacje, ja tez zauwazylam ze to zalerzy od pielegnacji :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O widzisz nie patrzyłam na ten problem z tej strony. Zawsze myślałam że to tylko wina podkladu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze miałam ten problem z podkładem Lirene, aktualnie już go nie stosuję. Zmieniał barwę nie tylko na twarzy ale i w opakowaniu po dłuższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobno praktycznie każdy trochę oksyduje, mniej lub bardziej widocznie. Ale fakt, może mieć na to wpływ wiele czynników :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam kiedyś taki problem z jednym podkładem przez co przeszłam na inny z którym już jest ok

  OdpowiedzUsuń
 7. to fakt, że czasami w zależności od kremu podkład zmienia kolor.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiedziałam o tym, ale dzięki Tobie już wiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Paula, pewnie umrzesz że smiechu, ale ja nie mam ani nigdy nie miałam w domu podkładu :D

  OdpowiedzUsuń

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania danych osobowych. Treść polityki prywatności jest zgodna z wymogami regulacji o ochronie danych osobowych obowiązującej od dnia 25.05.2018 r.